SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 10333099
nr 1033 3099
Matskedar
5 st. silver, 1800-tal, vikt 230g
Kondition: gravyr
måndag 25 april 2016
kl 20:19:51
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver